Woensdagavond zomertraining in het Stadspark, een goed bewaard geheim?Woensdagavond zomertraining in het Stadspark, een goed bewaard geheim?Woensdagavond zomertraining in het Stadspark, een goed bewaard geheim?Woensdagavond zomertraining in het Stadspark, een goed bewaard geheim?
  • Home
  • Nieuws
  • Schaatsen
    • Jeugd
      • Jeugdbeleid trainen
    • Wedstrijd schaatsen
    • Recreanten
    • YVG-uur
    • Trainingstijden
  • Zomertraining
    • Zomertraining overzicht
    • Inline-skaten
    • Fietstraining
    • Droogtraining
  • Vereniging
    • Bestuur en commissies
    • Clubkleding
    • Historie IJsvereniging Groningen
    • Vertrouwenscontactpersoon
    • Statuten, Huishoudelijk Reglement, Regelingen, Gedragscode Privacyverklaring
  • Kalender
  • Lidmaatschap
    • Mijn YVG
    • Lid worden
    • Lidmaatschap & Contributie
  • Contact
  • WORD LID
✕
Ontmoet Jenning de Boo op ijsbaan Kardinge – 18 maart
11/03/2025

Woensdagavond zomertraining in het Stadspark, een goed bewaard geheim?

door Cuno Schokker 


Elke winter trekken we met z’n allen naar Kardinge om daar onder leiding van enthousiaste trainers onze rondjes te maken. Sommige van ons ontwikkelen competitieve aspiraties en gaan deelnemen aan wedstrijden. Anderen ontwikkelen zich minder spectaculair en klimmen langzaam door de trainingsgroepjes van de ‘beginners’ tot de ‘gevorderden’. De trainingen zijn divers en kennen voor ieder wat wils. Met een beetje geluk en inzet ontwikkelen we ons gedurende het seizoen steeds een klein beetje tot we opnieuw een groepje ‘hoger’ mogen uitkomen. Mijn ervaring daarbij is dat als je één keer in de week schaatst je niet heel makkelijk vooruitgang in je techniek maakt. Maar als het je (een tijdje) lukt om twee of drie keer per week te schaatsen zul je merken dat je plots vooruitgang boekt en makkelijker, rustiger, mooier en dus ook sneller leert schaatsen. In februari vlieg je er over. Maar als we vervolgens -na een mooie zomer- in oktober de baan dan weer opgaan, is het vaak droevig gesteld met de vorm van het lijf. 

Uiteraard, velen van ons hebben toeristische of actieve tochtjes op de racefiets gemaakt, anderen hebben hele stukken door park en Ommeland gehobbeld om lopenderwijs de boel aan de gang te houden maar op de baan lijkt het alsof je weer opnieuw moet beginnen. 
Om je daarbij te helpen, worden er iedere woensdag -op de grens van de dag en de avond- door YVG schaatsspecifieke trainingen aangeboden. De leeftijd van de deelnemers loopt nogal uiteen, van jonge jeugd tot derde leeftijd. De nadruk van de trainingen ligt meer op krachttraining, schaatsspecifieke spiervorming en souplesse dan op conditie en uithoudingsvermogen.
Vanuit mijn persoonlijke ervaring kan ik wel iets vertellen over de trainingen op de woensdagavond voor recreatieve schaatsers. De trainingen worden gegeven door Peter Kluin. Peter geeft in de winter ook schaatstraining op Kardinge. Van huis uit is Peter zowel een duur- als ook een vechtsporter en hij heeft een duidelijke en ontwikkelde visie op hoe te trainen voor de curieuze bewegingen die wij zo graag op het ijs maken. 

De trainingen bestaan uit rennen door het park, spieren rekken en stukjes krachttraining. En dat steeds afwisselend zodat we niet eindeloos met dezelfde oefening bezig zijn. 
De groep is behoorlijk stabiel maar uiteraard komen en gaan er af en toe deelnemers. Nieuwe mensen treden makkelijk toe en soms heeft een deelnemer plots geen tijd meer of last van andere bezigheden. De sfeer is eigenlijk altijd buitengewoon. We maken er met ons allen iets heel gezelligs van waar voor eenieder plek is om zichzelf te zijn en op eigen tempo en niveau te trainen. Daardoor heeft de zomertraining soms dan ook een verrassende afsluiting. Het seizoen wordt sowieso meestal afgesloten met een gezamenlijk etentje ergens in Stad maar het clubje heeft ook wel eens bedacht met zijn allen een weekje naar Ameland te gaan: een heerlijke intensieve trainingsweek op Ameland als afsluiting van het zomerseizoen! 

Wie ook zin heeft om op gezellige wijze lekker in vorm te blijven en dus mee wil trainen kan zich via de ledenadministratie (ledenadministratie@yvg.nl) aanmelden, maar een weekje Ameland hoort er niet standaard bij.

Delen
0
Afdeling Communicatie
Afdeling Communicatie

Gerelateerde berichten

11/03/2025

Ontmoet Jenning de Boo op ijsbaan Kardinge – 18 maart


Bekijk bericht
04/03/2025

Nationale 500 m testwedstrijd


Bekijk bericht
22/02/2025

Ouder Kind wedstrijd 9 maart


Bekijk bericht
05/01/2025

Slijpcursus


Bekijk bericht
23/10/2024

Bidbook Behoud IJsbaan Kardinge aangeboden aan gemeenteraad


Bekijk bericht

Word lid van YVG

Welkom

160 jaar YVG!

De IJsvereniging Groningen, van oorsprong een hardrijvereniging, is één van de oudste schaatsverenigingen in Nederland. YVG werd opgericht in 1862 en stichtte in 1882 met 9 andere verenigingen de (Koninklijke) Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (het predicaat Koninklijke werd pas later toegekend).

Na bijna een eeuw Stadspark is de kunstijsbaan verhuisd naar de andere kant van de stad, naar kardingen. Sinds oktober 1993 heeft de club onderdak in sportcentrum Kardinge.

Schaatsen.nl

RSS fout: A feed could not be found at `http://www.schaatsen.nl/nieuws/rss/all`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=utf-8`

KNSB Groningen

Het Gewest Groningen is één van de acht gewesten van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB). Het gewest bestaat uit ijsverenigingen, hardrijdersverenigingen, toerorganisaties, shorttrackvereniging en een kunstrijvereniging.

→ Naar KNSB Groningen

IJsvereniging Groningen ©2018. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring