Succes voor YVG-jeugd in Berlijn!Succes voor YVG-jeugd in Berlijn!Succes voor YVG-jeugd in Berlijn!Succes voor YVG-jeugd in Berlijn!
  • Home
  • Schaatsen
    • Jeugd
    • Recreanten
      • Schaatsen bij YVG
      • Kardinge Trimkaarten
    • Wedstrijd schaatsen
      • Langebaan
      • Marathon
      • Clubwedstrijden
      • Clubkampioenschappen
      • Interclubwedstrijden
      • OYMK
    • Proeftraining(en)
    • Trainingstijden
    • Allertijdenlijsten
  • Inline-skaten
    • Inline-skaten bij YVG
    • Trainingen
    • Wedstrijden
    • Leeftijdscategorieën
    • Kleding en uitrusting
      • Inline-skates kopen
  • Zomertraining
    • Droogtraining
    • Fietstraining
  • Vereniging
    • Organisatie
      • Vertrouwenscontactpersoon
      • Bestuur
      • Activiteitencommissie
      • Jeugdcommissie
      • Wedstrijdcommissie
      • Bestuur afdeling Schaatsen
      • Bestuur afdeling Inline-skaten
      • Bestuur afdeling Communicatie
    • Lidmaatschap
    • Contributie YVG
    • Clubkleding
    • YVG-uur
    • Historie IJsvereniging Groningen
    • Statuten, Huishoudelijk Reglement, Regelingen, Gedragscode Privacyverklaring
  • Nieuws
    • Nieuws
  • Kalender
  • Contact
  • WORD LID
✕
YVG weerprofeet: Komt ‘ie dan toch?
10/12/2022
YVG-jeugd tiende bij Interclub
29/12/2022

YVG jeugd behaalt succes en medailles in Berlijn!

Afgelopen weekend werd er in Berlijn de Sprintcup verreden, een toernooi waarvoor ook elk jaar 24 jeugdschaatsers van pupil C tot en met junior B1 uit Groningen en Drenthe worden uitgenodigd. Maar liefst 7 jeugdschaatsers van YVG mochten dit jaar onze gewesten vertegenwoordigen op dit bijzondere internationale toernooi, waar ze mooie PR’s reden en prachtige medailles behaalden.

Door Mirjam Zachrisson

Vrijdagochtend werd er vroeg verzameld op P+R Hoogkerk, om samen per touringcar naar Berlijn te vertrekken. Na een flinke busreis werd er ingecheckt in Hotel City East, waarna er wat werd gegeten en het team naar de ijsbaan Sportforum Berlin vertrok voor een training om aan het ijs te wennen. Een bijzondere ervaring om op zo’n een andere baan te mogen schaatsen, zeker voor de jongsten. Natuurlijk werd er na de training ook nog voetbal gekeken, maar daarna was het al gauw slapen.

Dik PR

De volgende ochtend was het vroeg opstaan, want de wedstrijd begon voor de jongsten al om 9 uur stipt. Er stond voor de pupillen 100 en 300 meter op het programma. YVG-rijders Annemei Feenstra (pupil C) en Ava Zachrisson (pupil B) reden met 15.59 en 14.50 een nette 100 meter en zetten op de 300 meter beiden een dik PR op de klok met 40.52 en 36.81! 

Daarna was het de beurt aan de junioren voor een 300 en 500 meter. Finn Zachrisson (Junior C1) zette een mooie 300 meter neer met 31.64 en reed een knappe 500 meter met een PR van 51.23. Ook Rutger Jansma ging flitsend van start met 26.29 op de 300 meter en 40.77 op de 500 meter, wat hem zelfs brons opleverde op beide afstanden! Elise Favre (junior C2) reed met 27.91 een mooi PR op de 300 meter en klokte 43.62 op de 500 meter, en ook zij mocht voor beide afstanden een bronsen medaille in ontvangst nemen.

Willemijn Feenstra (junior C2) reed op de 300 meter een knap PRvan bijna 3 seconden met 35.52 en ook op de 500 meter zette ze met 57.02 een PR neer. En ook Vester van Houten (junior B1) begon het toernooi lekker met twee PR’s, 28.39 op de 300 meter en 44.52 op de 500 meter. Al met al een succesvolle eerste dag voor onze jonge YVG-ers!

Samen lekker eten

‘s Middags stond er een kleine rondrit met een bezoek aan de kerstmarkt op het programma, want in Berlijn ben je natuurlijk niet elke dag en een beetje ontspanning was ook fijn. Daarna lekker samen eten in de Mensa en terug naar het hotel om te slapen en uitgerust aan de tweede dag te kunnen beginnen.

Zondagochtend begon het toernooi wederom om 9 uur en nu stond voor de pupillen de 500 meter op het programma. Annemei Feenstra reed met 1.06.96 bijna 3 seconden van haar PR en ook Ava Zachrisson schaafde met een eindtijd van 59.73 bijna 3 seconden van haar PR af. Het leverde de dames respectievelijk een 12e en 10e plek in hun eindklassementen op, een prachtige prestatie! De junioren reden deze dag als slotafstand een 1000 meter. Finn Zachrisson scherpte met 1.44.86 zijn PR aan met meer dan 5 seconden, en kon hiermee zijn 11e plek in het klassement zeker stellen. Rutger Jansma schitterde deze slotafstand met een PR van 1.21.97 en dat leverde hem goud op deze afstand op en een mooie zilveren medaille in het eindklassement!

Zilveren medaille

Willemijn Feenstra was de ster in PR rijden, want ze haalde met haar eindtijd van 1.53.84 maar liefst meer dan 9 seconden van haar PR af. Ze werd 12e in het eindklassement. Elise Favre reed een flitsende slotafstand, want met haar PR van 1.26.70 behaalde ze een zilveren medaille en kroop ze in het eindklassement nog een plek omhoog. Ook hier mocht ze een prachtige zilveren medaille om haar nek hangen! Vester van Houten sloot het toernooi ook goed af met zijn 3e PR van dit weekend, met 1.31.14. Het leverde hem een mooie 7e plek in het eindklassement op.

Na de succesvolle individuele afstanden mochten de rijders ook nog een relay rijden: een estafette met het hele team Groningen of team Drenthe. Dit ons nog relatief onbekende onderdeel is eigenlijk een klassieke estafette, compleet met het aan elkaar overgeven van een stok. Het leverde spannende races en spectaculaire wissels op, en hoewel we wat onwennig waren en hier geen medaille hebben behaald, heeft het wel een hoop vermaak en een extra boost aan de teamspirit opgeleverd!

Na prijsuitreiking was er nog tijd voor een teamfoto en toen stond de bus weer klaar om alle sporters veilig terug te brengen naar Groningen. Wat een bijzondere ervaring voor de jonge rijders, wat een plezier en gedrevenheid straalden ze uit en wat een sportief succesvol weekend werd het. Geweldig om te zien dat de YVG jeugd het zo goed doet!

Delen
0
YVG
YVG

Gerelateerde berichten

19/03/2023

YVG-clubkampioenschap: Een impressie


Bekijk bericht
10/02/2023

Interview met Mischa Top: ‘Plezier staat bij mij altijd voorop’


Bekijk bericht
22/01/2023

Clubwedstrijd voor alle licentiehouders


Bekijk bericht
10/01/2023

De Nieuwjaarstoertocht, als vanouds


Bekijk bericht
30/12/2022

Portret Frits Riemersma: ‘Ik doe alleen wat ik leuk vind’


Bekijk bericht

Word lid van YVG

Welkom

160 jaar YVG!

De IJsvereniging Groningen, van oorsprong een hardrijvereniging, is één van de oudste schaatsverenigingen in Nederland. YVG werd opgericht in 1862 en stichtte in 1882 met 9 andere verenigingen de (Koninklijke) Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (het predicaat Koninklijke werd pas later toegekend).

Na bijna een eeuw Stadspark is de kunstijsbaan verhuisd naar de andere kant van de stad, naar kardingen. Sinds oktober 1993 heeft de club onderdak in sportcentrum Kardinge.

Schaatsen.nl

  • Op WK van Kaori Sakamoto wordt Lindsay van Zundert 22e
  • Leidse ‘Ton Menken-hal’ sluit na 47 jaar deuren
  • 'Je gaat het WK toch niet missen omdat je er niet komt?'
  • Sprintmannen bereiden zich op eigen wijze voor op inlineseizoen
  • Provincie Friesland vreest dat Thialf na zomer gesloten blijft

KNSB Groningen

Het Gewest Groningen is één van de acht gewesten van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB). Het gewest bestaat uit ijsverenigingen, hardrijdersverenigingen, toerorganisaties, shorttrackvereniging en een kunstrijvereniging.

→ Naar KNSB Groningen

IJsvereniging Groningen © 2018 - 2021. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring
Cleantalk Pixel