Derde editie ‘NK Clubs voor schaatsen’ verzetDerde editie ‘NK Clubs voor schaatsen’ verzetDerde editie ‘NK Clubs voor schaatsen’ verzetDerde editie ‘NK Clubs voor schaatsen’ verzet
  • Home
  • Nieuws
  • Schaatsen
    • Jeugd
      • Jeugdbeleid trainen
    • Wedstrijd schaatsen
    • Recreanten
    • YVG-uur
    • Trainingstijden
  • Zomertraining
    • Inline-skaten
    • Fietstraining
    • Droogtraining
  • Vereniging
    • Bestuur en commissies
    • Clubkleding
    • Historie IJsvereniging Groningen
    • Vertrouwenscontactpersoon
    • Statuten, Huishoudelijk Reglement, Regelingen, Gedragscode Privacyverklaring
  • Kalender
  • Lidmaatschap
    • Mijn YVG
    • Lid worden
    • Contributie
  • Contact
  • WORD LID
✕
ALV in aangepaste omstandigheden
24/09/2020
Aan alle baankaarthouders van YVG
03/10/2020

Derde editie ‘NK Clubs voor schaatsen’ verzet

In verband met de recent genomen Corona Covid-19 maatregelen door het kabinet heeft de organisatie van het NK Clubs besloten om het aankomende NK Clubs van zaterdag 3 oktober 2020 te verzetten naar een nader te bepalen datum.
Sicco Janmaat van de organisatie; “Na goed overleg met verschillende betrokken instanties hebben we helaas moeten besluiten om deze derde editie van het NK Clubs te verzetten.”

Het NK Clubs zou aankomende zaterdag gereden worden in het Thialf, Heerenveen. De veertien beste clubs stonden met hun zes junioren en acht senioren te trappelen om hun clubkleuren te verdedigen en aan de start te verschijnen van deze derde en voor het eerst officiële editie.

Drie jaar geleden is het NK Clubs ontstaan met als doel de schaatsclubs te stimuleren om een kwaliteitsslag te maken in opleiding en scouting. Plus een sterker clubgevoel moet meer schaatsende jongeren prikkelen en enthousiasmeren voor de wedstrijdsport.

“Naar aanleiding van de Covid-19 maatregelen die ingaan op dinsdag 29 september, kunnen we in het Thialf onder andere geen publiek toelaten en mogen rijders na hun rit hun clubgenoten niet aanmoedigen. Zij moeten eigenlijk meteen naar huis. Aangezien een belangrijk doel van het NK Clubs is om nog meer clubliefde te creëren, kunnen we dat met deze nieuwe regels niet waarmaken. Daarom hebben we ervoor gekozen om dit NK te verplaatsen naar een later moment in het jaar. Daar gaan we nu met de KNSB, Thialf en de clubs naar kijken. Het is echt met pijn in ons hart, want de clubs hebben ook hard gewerkt om te kunnen deelnemen, hebben enorm met ons meegedacht, hebben zich flexibel opgesteld, maar begrijpen ook dat gezondheid, veiligheid en sfeer belangrijke onderdelen zijn van dit NK” aldus Janmaat.

Remy de Wit, technisch directeur KNSB, “Het is voor alle schaatsclubs en de organisatie ontzettend jammer dat we deze editie op zo’n korte termijn moeten verzetten. Dit NK is een super mooie start van het schaatsseizoen en belangrijk voor de clubs. We gaan kijken naar een nieuwe datum in dit seizoen, want we willen dat dit NK toch echt verreden gaat worden, maar dan in een setting die past bij de doelstelling en sfeer van dit NK.” Suzanne Schulting (HCH), Lotte van Beek (Deventer IJsclub), Ireen Wüst (IJsclub Tilburg) en Patrick Roest (STV Lekstreek) hadden onder andere hun deelname al toegezegd.
Delen
63
YVG
YVG

Gerelateerde berichten

19/03/2023

YVG-clubkampioenschap: Een impressie


Bekijk bericht
10/02/2023

Interview met Mischa Top: ‘Plezier staat bij mij altijd voorop’


Bekijk bericht
22/01/2023

Clubwedstrijd voor alle licentiehouders


Bekijk bericht
10/01/2023

De Nieuwjaarstoertocht, als vanouds


Bekijk bericht
30/12/2022

Portret Frits Riemersma: ‘Ik doe alleen wat ik leuk vind’


Bekijk bericht

Word lid van YVG

Welkom

160 jaar YVG!

De IJsvereniging Groningen, van oorsprong een hardrijvereniging, is één van de oudste schaatsverenigingen in Nederland. YVG werd opgericht in 1862 en stichtte in 1882 met 9 andere verenigingen de (Koninklijke) Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (het predicaat Koninklijke werd pas later toegekend).

Na bijna een eeuw Stadspark is de kunstijsbaan verhuisd naar de andere kant van de stad, naar kardingen. Sinds oktober 1993 heeft de club onderdak in sportcentrum Kardinge.

Schaatsen.nl

  • Kort door de bocht (7)
  • Sicco Janmaat organiseert NK Clubs: ‘Ze verdienen een platform’
  • Jeroen Straathof wordt verenigingsadviseur bij KNSB
  • Haalt Sjinkie Knegt de World Cup in Montréal nog?
  • Hardrijders Club Heerenveen aast op hattrick tijdens NK Clubs

KNSB Groningen

Het Gewest Groningen is één van de acht gewesten van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB). Het gewest bestaat uit ijsverenigingen, hardrijdersverenigingen, toerorganisaties, shorttrackvereniging en een kunstrijvereniging.

→ Naar KNSB Groningen

IJsvereniging Groningen ©2018. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring